Jak obliczyć ślad węglowy? Metody obliczania emisji dwutlenku węgla - Biznes i finanse

Dodane: 25-05-2024 14:50

odarstw domowych można skorzystać z rachunków za energię elektryczną, gaz czy olej opałowy. Na podstawie tych danych można obliczyć ilość emisji CO2, która powstała podczas produkcji tej energii.

Metoda 2: Obliczanie emisji dwutlenku węgla na podstawie zużycia paliw

Kolejną skutecz

Jak obliczyć ślad węglowy? Metody obliczania emisji dwutlenku węgla - Biznes i finanse Obliczanie śladu węglowego

Metoda 1: Obliczanie emisji dwutlenku węgla na podstawie zużycia energii

Jednym z najpopularniejszych sposobów obliczania śladu węglowego jest wykorzystanie zużycia energii przez dane zródło. W przypadku firm czy gospną metodą jest obliczanie emisji dwutlenku węgla na podstawie zużycia paliw kopalnych. Dla osób podróżujących samochodem czy korzystających z transportu publicznego, istnieją kalkulatory online, które pozwalają oszacować ilość CO2 emitowanego podczas podróży. Wystarczy podać ilość przejechanych kilometrów i rodzaj używanego paliwa.

Metoda 3: Obliczanie emisji dwutlenku węgla na podstawie konsumpcji

Kolejnym sposobem, który można wykorzystać do obliczania śladu węglowego, jest analiza codziennej konsumpcji. Oznacza to obliczenie ilości CO2 wyemitowanej podczas produkcji i transportu produktów spożywczych, odzieży czy innych dóbr codziennego użytku. Istnieją specjalne aplikacje, które pomagają śledzić i kontrolować emisje CO2 związane z codziennymi zakupami.


http://biznes-i-finanse.adsino.net.pl/